Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

wtorek, 07 lipiec 2015 08:38

OldBoys nie oddali pucharu

Drugi rok z rzędu Puchar im. Adama Krowickiego trafia do drużyny OldBoys Sucha Beskidzka. Drużyna złożona z większości z zawodników mających za sobą grę w Babiej Górze w IV-lidze pokonała zespoły Gamba Furiosa Zembrzyce oraz Reprezentację Amatorskiej Ligi Powiatu Suskiego.

W sobotnie popołudnie na stadionie w Suchej Beskidzkiej odbył się II Turniej "Memoriał Adama Krowickiego". Mimo niesamowitego upału zawodnicy dali radę - biegali w pełnym słońcu 2x20 minut i ani na moment się nie oszczędzali (no może w końcowym fragmencie ostatniego spotkania, gdy wszystko było już jasne).

W pierwszym spotkaniu Old Boys wygrali 3:2 z reprezentacją ALPS zapewniając sobie zwycięstwo w same końcówce. Na bramkę ALPS strzelał Jacek Wajdzik, a tor lotu piłki (głową!) zmienił Maciej Melzer.

W drugim spotkaniu OldBoys zmierzyli się z Gambą. Zwycięstwo zapewniało OldBoys triumf w memoriale. I zawodnicy OldBoys (łącznie mieli 449 lat!) nie zawiedli. Dwa gole zdobył akurat najmłodszy OldBoys - Maciej Żaczek. Jeszcze przed meczem Żaczek miał grać w Gambie, ale z racji tego, że w pierwszym meczu OldBoys nie mieli rezerwowego zawodnika, przywdział barwy OldBoys. Przed kolejnym memoriałem Gamba będzie mądrzejsza, żeby takiego zawodnika nie oddawać lekką ręką.

Ostatni turniejowy mecz pomiędzy Gambą i ALPS decydował o miejscach 2 i 3. Już do przerwy Gamba prowadziła 4:0 i wszystko było jasne. W drugiej połowie w barwach ALPS pojawili się najmłodsi uczestnicy zawodów - Jakub Rak iKrystian Pawlica. I obaj wpisali się na listę strzelców - Rak pokonał z rzutu karnego Jakuba Nosala, Pawlica nie dał szans Nosalowi w sytuacji sam na sam. Ich gole były najlepszym zwieńczeniem sobotniego turnieju, w którym bramki strzelali nieco starsi wychowankowie Babiej Góry, jak i Ci o wiele, wiele młodsi. A przecież Babia Góra Sucha Beskidzka to był ukochany klub Adama Krowickiego.

Na zakończenie turnieju puchar dla OldBoys wręczyli Barbara Krowicka (oglądała z wysokości trybun wszystkie mecze) oraz prezes Babiej Góry Wiesław Sroka. - Dziękuję Wam za udział w turnieju - powiedziała wdowa po Adamie Krowickim. I nie musiała nic więcej dodawać. Wszystko było jasne.

WYNIKI II TURNIEJU "MEMORIAŁ ADAMA KROWICKIEGO"

OldBoys - ALPS 3:2

OldBoys - Gamba - 2:1

ALPS - Gamba 2:4