Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 sierpień 2016 10:35

Ułatwili im zadanie.Astra Spytkowice - Babia Góra Sucha Beskidzka 1:5

Jedyną drużyną w A-klasie, która po trzech spotkaniach ma komplet punktów jest Babia Góra Sucha Beskidzka. Początek niedzielnego starcia w Spytkowicach fortunny dla podopiecznych Sławomira Bączka jednak nie był. Szybko stracony gol w 3. minucie, do tego niewykorzystany rzut karny przez Tomasza Ścieszkę. W drugiej połowie Babia Góra zdobyła jednak aż pięć goli i zabrała trzy punkty do domu. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę!

Idealnie zaczęła się dla Babiej Góry druga połowa. Po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Dawid Choczyński. Chwilę później czerwoną kartkę za dwie żółte kartki (pierwsza za zagranie ręką, po którym Babia Góra miała jedenastkę w pierwszej połowie, druga za faul na Choczyńskim) zobaczył obrońca Astry. Na 2:1 podwyższył Choczyński, który wykorzystał podanie od Kamila Bielarza. Bardzo mocno protestował w tej sytuacji bramkarz Astry, że napastnik Babiej Góry był na pozycji spalonej. Tak mocno, że na tyle nawrzucał sędziemu bocznemu, że ten powiadomił o tych epitetach głównego rozjemcę spotkania. Chwilę później golkiper ze Spytkowic szedł już w kierunku szatni.

Na 3:1 podwyższył Ścieszka, który tym razem wykorzystał rzut karny. Faulowany był Bielarz, który wpadł w pole karne i tam został nieprzepisowo powstrzymany.

Trener Bączek wprowadzał kolejnych młodych, świeżych i dynamicznych zawodników do gry, którzy mieli właśnie zajechać grającą w dziewiątkę Astrę. Kolejne trafienie dla Babiej Góry to mocny strzał Piotra Pacygi, po którym piłka odbiła się jeszcze od zawodnika gospodarzy i wpadła do bramki. Strzelaninę w Spytkowicach zakończył Amadeusz Żmuda, który popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

To było trzynaste spotkanie bez porażki Babiej Góry w lidze!!!

Astra Spytkowice - Babia Góra Sucha Beskidzka 1:5 (1:0)

Gole dla Babiej Góry: Choczyński (dwa), Stróżak, Żmuda, samobójczy.

Skład Babiej Góry: Kachnic - Rzepka, Talaga, Burliga, Ścieszka, Kociołek, Wójtowicz (80' Stróżak), Chrząszcz (46' Bielarz), Magiera (75' Żmuda), Sumera (65' Pacyga), Choczyński. Rezerwowi: Steczek, Mika.