Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

wtorek, 03 maj 2016 23:16

Wrażenia artystyczne na bok. Astra 2-2 Babia Góra

Uznanie przeciwnika, kilka niewykorzystanych szans i niedosyt - taki jest obraz w drużynie Babiej Góry po wizycie na boisku Astry Spytkowice.

Po pierwszej połowie, po której mimo wszystko suszanie przegrywali 1:0, w szeregach gości panował spory optymizm. To podopieczni Sławomira Bączka nadawali ton wydarzeniom na boisku, byli zdecydowanie lepsi i stwarzali groźne okazje do zdobycia gola.

Tak było, gdy zdecydowania zabrakło znajdującemu się na 6. metrze w polu karnym gospodarzy Dawidowi Sumerze. W idealnej okazji nie trafił do bramki. Szczęścia, w zasadzie to gola, po uderzeniach z dystansu starał się znaleźć Dawid Choczyński, lecz po stronie zdobyczy suskiego klubu nadal było zero.

Druga połowa rozpoczęła się dla Babiej Góry idealnie. Najpierw w 47. minucie uderzał Arkadiusz Piątek, a skuteczną dobitką popisał się Choczyński. Siedem minut później Tomasz Ścieszka perfekcyjnie wykonał rzut wolny i Babia Góra prowadziła 2:1.

Gra po przerwie różniła się od tej z pierwszej fazy spotkania - dominacja Babiej Góry gdzieś się ulotniła, a na boisku zaczął rządzić przypadek. Mimo to Babia Góra mogła przypieczętować triumf zdobywając trzeciego gola. Błędu w przyjęciu piłki przez bramkarza Astry nie wykorzystał jednak Rafał Magiera. W innej sytuacji Ścieszka trafił w poprzeczkę, a nieskuteczną dobitką popisał się Choczyński.

Gospodarze tymczasem w 83. minucie doprowadzili do wyrównania. Tak już zostało.

Astra Spytkowice - Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 (1:0)

Gole dla Babiej Góry: Choczyński, Ścieszka.

Skład Babiej Góry: Kachnic - Rzepka (82' Chrząszcz), Kudzia, Burliga, Ścieszka, Strózak (75' Kociołek), Wójtowicz (83' Mika), Piątek, Magiera, Sumera, Choczyński. Rezerwowi: Młyński, Pacyga.