Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

niedziela, 17 kwiecień 2016 11:13

Babia Góra Sucha Beskidzka - Naroże Juszczyn 0:3 (0:2)

Z problemami do derbowego spotkania z Babią Górą przystępowało Naroże Juszczyn. - W tygodniu gorączkę mieli bracia Drobny i Marcin Ferek. Do tego po meczu z Cedronem Brody chłopaki mieli głowy spuszczone. Obawiałem się też Babiej Góry - nie pomyliłem się na pewno w tym, że jest to inny, lepiej ułożony zespół niż na jesieni. Wtedy jednak bardziej walczyli - powiedział trener Naroża Jakub Jeziorski.

W Suchej Beskidzkiej również mecz z Narożem wywoływał spore emocje w tygodniu poprzedzającym spotkanie. - Chłopaki się pompowali. I przedobrzyli - przyznał szkoleniowiec suskiego klubu, Sławomir Bączek.

Początek meczu, który odbył się w Stryszawie, nie zwiastował nieszczęścia suszan. Co prawda najpierw niepewną interwencją popisał się Artur Kachnic, lecz z tego prezentu nie skorzystał napastnik gospodarzy. Po drugiej stronie oko w oko z Michałem Fidelusem mógł stanąć Michał Bałos. Mógł, ale nie opanował w decydującym momencie piłki. Z dystansu szczęścia próbował Michał Wójtowicz, a po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne Naroża centymetrów zabrakło Amadeuszowi Żmudzie, żeby sięgnąć piłkę.

I wreszcie z pozoru niegroźnej sytuacji goście wyszli na prowadzenie. W pole karne dośrodkował Piotr Kardaś, a piłka wpadła za kołnierz Kachnicowi. - Świat jest dziwny! Tydzień temu Piotrek, chociaż nikt nie miał o to pretensji, nie trafił z metra do bramki w meczu z Cedronem, a dzisiaj zanotował trafienie życia - podsumował Jeziorski.

Na 2:0 podwyższył Marcin Drobny. - Artek Rzepka sądził, że piłka wyjedzie na aut, a Artur Kachnic jej nie złapał... - skomentował Bączek. - Cieszę się, że rzeczy, które ćwiczymy na treningach, wychodzą później w ligowych spotkaniach. Tydzień temu sędzia zabrał nam prawidłowo zdobytą bramkę w podobnej sytuacji. Teraz Paweł Gąstała uruchomił na lewym skrzydle Marcina Ceremugę, a ten do końca powalczył o piłkę. Marcin Drobny też nie miał łatwej okazji przy tym golu, lecz zachował się jak stara wyga - pochwalił swoich podopiecznych Jeziorski.

W 40. minucie Babia Góra mogła zdobyć kontaktowego gola. Prawą stroną przedarł się Bałos, a jego dośrodkowanie omal nie zaskoczyło Fidelusa. I kiedy wydawało się, że emocje w tej części gry się skończyło, "w roli głównej wystąpił sędzia". Po faulu w środku pola Ukraińca Ihora Lyvki pokazał mu drugą żółtą i konsekwencji czerwoną kartkę. Faul oczywiście był, ale upomnienie w tej sytuacji w postaci kartonika było grubą przesadą.

Z prezentu nie skorzystali jednak w drugiej połowie zawodnicy Babiej Góry. – Mówiłem chłopakom w przerwie, żeby grali szeroko. Nie udało się nam stworzyć jednak żadnej konkretnej sytuacji – powiedział Bączek.

- Babia Góra niby grała skrzydłami, a nie grała. Zagęściliśmy środek pola, a rywale właśnie tą strefą starali się przeprowadzać największą liczbę akcji. Tam mieli za ciasno, żeby się przedrzeć – przyznał Jeziorski.

Te dwie opinie najlepiej podsumowują drugą połowę spotkania w Stryszawie. W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy Babia Góra mocniej przycisnęła. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Bałosa, głową piłkę zgrał Tomek Ścieszka, lecz strzał nadbiegającego Kuby Kociołka został zablokowany przez jednego z zawodników Naroża.  W 52. minucie Ścieszka dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam na trzecim metrze nie sięgnął piłki Kociołek. 120 sekund później kolejna wrzutka w pole karne Naroża – tym razem Michał Chrząszcz dośrodkował, a o mały włos, a nieporozumienie bramkarza gości i jednego z obrońców nie zakończyło się golem samobójczym.

Kolejne minuty to klasyczne waleniem głową w mur przez zawodników Babiej Góry – rośli zawodnicy Naroża wygrywali pojedynki główkowe, po kolejnych dośrodkowaniach w ich pole karne. Rzadko kiedy suszanie decydowali się na strzały z dystansu – pierwszy z nich, celny!, był dziełem dopiero rezerwowego Tomasza Szarleja. W 72. minucie skontrowało Naroże – strzał Marcina Drobnego obronił jednak w dobrym stylu Kachnic. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania wszystko było jasne – piłkę w środku pola Dawidowi Sumerze odebrał Jan Pietrusa i mając z jednej strony Marcina Drobnego, z drugiej Rafała Drobnego zdecydował się na podanie do tego drugiego. Rafał Drobny mimo asysty Szarleja zdołał pokonać Kachnica.

- Stanęliśmy na wysokości zadania i teraz do kolejnych spotkań będziemy podchodzili jeszcze pewniej – powiedział zadowolony Jakub Jeziorski.

- W ostatnim kwadransie przesunąłem do przodu Tomka Ścieszkę i Przemka Burligę, ale nic z tego nie wynikło. Szkoda, że chłopaki zamiast próbować grać skrzydłami, pchali się środkiem. Z przodu nie mieliśmy argumentów. To nie był nasz dzień – podsumował Sławomir Bączek.

Babia Góra Sucha Beskidzka - Naroże Juszczyn 0:3 (0:2)

Gole dla Naroża: M. Drobny, R. Drobny, Kardaś.

Czerwona kartka: Lyvka.

Składy:

Babia Góra: Kachnic - Rzepka (38' Chrząszcz), Kudzia, Burliga, Ścieszka, Pacyga, Wójtowicz, Kociołek, Żmuda (46' Sumera), Bałos (83' Stróżak), Piątek (58' Szarlej).

Naroże: Fidelus - R. Drobny, Gąstała, Baziński, Ceremuga, M. Ferek, Lyvka, G. Ferek (75' Krystian Kwaśniewski), Kardaś (65' Kamil Kwaśniewski), Madziała (60' Pietrusa), R. Drobny (86' Chorąży)

Babia Góra 0-3 Naroże Juszczyn