Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

sobota, 31 październik 2015 20:58

Oliwa sprawiedliwa: Żarek Barwałd Górny - Babia Góra Sucha Beskidzka 0:1 (0:0)

Mogli pluć sobie w brody (nie w Cedron) zawodnicy Babiej Góry tydzień temu po spotkaniu z Relaksem Wysoką, kiedy to w ostatnich sekundach meczu po nieprawdopodobnych błędach stracili gola i dwa punkty. Po meczu z Żarkiem Barwałd mogą już się do siebie tylko uśmiechnąć. Wygrana 1:0 z beniaminkiem po trafieniu (więcej niż kuriozalnym, ale o tym poniżej) Tomasza Ścieszki sprawiła, że suszanie nie tylko opuścili ostatnie miejsce w tabeli, ale są już na dziesiątej pozycji.

Od początku meczu suszanie osiągnęli zdecydowaną przewagę. Niestety, chcieli ją udokumentować bramką zdobytą z najbliższej odległości, zamiast decydować się na o wiele prostsze sposoby - np. strzały z dystansu. Tymczasem od 40. minuty Babia Góra musiała radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Mika za... przekleństwo pod adresem rywala. Sytuacja wyglądała mniej więcej tak - kapitan Babiej Góry został brutalnie sfaulowany w środku pola, Sędzia był oddalony ok. 20 metrów od tej sytuacji. Kiedy już Mika wstał, powiedział pod adresem swojego "oprawcy" coś w stylu "Chyba cię po...doliło". I co? Czerwień! - Napisałem w pomeczowym protokole, że nie zgadzamy się z tą decyzją. Gdyby tak karać za takie słowa, to chyba żadne spotkanie nie zostałoby dokończone, bo z boiska wylatywaliby kolejni zawodnicy - mówi kierownik Babiej Góry, Marek Banaś.

W drugiej połowie więcej z gry mieli gospodarze, którzy zwietrzyli szansę na trzy punkty. Nie dość, że jej nie wykorzystali, to jeszcze zeszli z boiska pokonani. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania na strzał z dystansu zdecydował się Michał Wójtowicz. Piłkę chciał wybić jeden z obrońców gospodarzy, ale uczynił to tak niefortunnie, że ta trafiła w kolano wprowadzonego kilka minut wcześniej Ścieszki. "Szybki bilard" i po chwili futbolówka ląduje już w siatce Żarka. Koniec.

Żarek Barwałd Górny - Babia Góra Sucha Beskidzka 0:1 (0:0)

Gol dla Babiej Góry: Ścieszka.

Czerwona kartka: Mika 40'

Skład Babiej Góry: Kachnic - Chrząszcz, Kudzia, Burliga, Szarlej, Bałos (80' Rzepka), Sumera (87' Świerkosz), Mika, Kociołek, Wójtowicz, Choczyński (75' Ścieszka).