Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

niedziela, 11 październik 2015 08:42

Dużo za mało punktów

- Kiedyś za wysokie zwycięstwa przyznawano więcej punktów (śmiech). Wolałbym wygrać sześć razy po 1:0 niż raz 6:0. Mamy dużo za mało punktów, bo chociaż jesteśmy chwaleni za styl gry, to  jednak po wygranej z Burzą mamy na koncie tylko cztery oczka - mówi trener Babiej Góry Sławomir Bączek

To, że coś dobrego dla Babiej Góry wisi w powietrzu, wiadomo było co najmniej od tygodnia. Remis na boisku lidera (1:1 ze Zniczem Sułkowice-Bolęciną), tam niewykorzystany karny i co najmniej dwie świetne okazje do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść zespołu z Suchej Beskidzkiej. A w tygodniu na treningach Babiej Góry pojawiało się średnio 17-18 zawodników. - Gdyby miało ich przychodzić po 7-8, to nie miałoby to sensu. Tylko ciężka praca, praca i jeszcze raz praca spowoduje, że w starciu o ligowe punkty możemy być szybsi, bardziej zdecydowani i dokładni. W futbolu to detale decydują o zwycięstwie lub porażce - wyjaśnia Bączek.

Święta Bożego Narodzenia dopiero w grudniu, ale trener Babiej Góry już teraz dostał prezent. Nie od Mikołaja, ale od zarządu klubu. Nazywa się on Dawid Choczyński. - Cieszę się, że zarząd zadziałał i wynalazł Dawida. Do tej pory nie mieliśmy takiego zawodnika i choć Dawid nie jest takim typowym napastnikiem, to liczby przemawiają na jego korzyść - dodaje Sławomir Bączek.

Mimo że mecz zakończył się wynikiem 6:0, to planem Babiej Góry wcale nie było od razu rzucenie się na przeciwnika i szybkie objęcie prowadzenia. - Chcieliśmy zagrać niskim pressingiem, przyjąć gości na swojej połowie i ich skontrować. Bardzo ważne było nie stracić gola, bo z przodu, gdzie mam szybkich zawodników, sytuacje na pewno będziemy mieli - mówi Bączek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem z woleja, lekkim ale precyzyjnym, wynik spotkania otworzył Przemysław Burliga. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Choczyński wykorzystał fatalny błąd obrony gości i skierował piłkę do pustej już bramki.

Punktem kulminacyjnym spotkania było sytuacja z 53. minucie. Po faulu na Amadeuszu Żmudzie sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Dawid Sumera i trafił w poprzeczkę, piłka ponownie spadła pod jego nogi i w tym momencie został sfaulowany przez kolejnego zawodnika gości (druga żółta i czerwona kartka a propos). Co na to sędzia? Podyktował drugi rzut karny, który na gola zamienił Piotr Pacyga. A co powinien zrobić? Podyktować, ale rzut wolny pośredni dla Burzy Roczyny za podwójne zagranie Sumery.

- Kiedy traci się trzeciego gola, gra się w osłabieniu to nie dość, że trudno się zmobilizować, to jeszcze uskrzydlony rywal może cię dobić. Tak też zrobiła Babia Góra, chociaż nie wykorzystaliśmy też wielu innych, świetnych okazji - mówi Bączek.

Od 78. minuty do 81., Babia Góra zdobyła trzy gole. Najpierw z 17. metrów przymierzył Choczyński, następnie sytuację sam na sam wykorzystał Sumera. Ostatniego gola pieczętującego pierwszą wygraną Babiej Góry w sezonie 2015/2016 zdobył Pacyga, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki od Michała Wójtowicza. W samej końcówce stuprocentowych okazji nie wykorzystali jeszcze Michał Bałos oraz Choczyński.

- Nie powiem, że jest bardzo dobrze, ale dobrze na pewno. Niedawno założyłem sobie, ile jeszcze zdobędziemy punktów do końca rundy. Nie chcę zapeszać, o tym porozmawiamy po ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej - dodaje Sławomir Bączek.

Babia Góra Sucha Beskidzka - Burza Roczyny 6:0 (2:0)

Gole dla Babiej Góry: Choczyński, Pacyga (obaj po dwa gole), Burliga, Sumera.

Skład Babiej Góry: Kachnic - Chrząszcz, Kudzia (87' Stróżak), Burliga, Szarlej, Kociołek, Sumera, Pacyga (80' Rzeźniczak), Wójtowicz (84' Fortuna), Żmuda (65' Bałos), Choczyński.