Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

czwartek, 09 lipiec 2015 20:59

Sławomir Bączek nowym trenerem seniorów Babiej Góry

Babia Góra Sucha Beskidzka wznawia treningi w poniedziałek 13. lipca. Na zajęciach piłkarze poznają nowego trenera, chociaż nazwisko Sławomira Bączka, bo o nim mowa, krążyło na liście potencjalnych szkoleniowców suskiego klubu od kilkunastu dni.

W poprzednim sezonie Sławomir Bączek trenował Strzelca Budzów. - Praca w Strzelcu w roli trenera była pierwszą tego typu w seniorach. To było wyzwanie. Może o jeden sezon za długo byłem w Budzowie.... Teraz przede mną kolejne wyzwanie, bo tak traktuję propozycję Babiej Góry - mówi Bączek.

Sławomir Bączek jest wychowankiem Garbarza Zembrzyce, w którym spędził zdecydowanie najwięcej lat w swojej karierze. W swoim sportowym portfolio znajdują się także takie kluby jak: GKS Katowice, Jeziorak Iława, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. I Wisłę Kraków, w której barwach w sezonie 1993/1994 grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. - Zagrałem raptem w czterech meczach, może uzbierałoby się z tego dziewięćdziesiąt minut. W składzie Wisły grali wtedy tacy zawodnicy jak: Artur Sarnat, Tomek Kulawik, Grzesiek Pater czy Robert Włodarz. W 1991 trafiłem do Jezioraku Iława, gdzie grałem w juniorach starszych, a następnie w seniorach w III-lidze. W okresie roztrenowania ćwiczyłem jednak z Wisłą i chęć gry w pierwszej lidze zadecydowała o tym, że chciałem tam trafić za wszelką cenę. W Wiśle jednak zaczęło się źle dziać, drużyna się nie utrzymała w lidze. Pojawiły się problemy finansowe, zaczęto stawiać bardziej na wychowanków - wyjaśnia Bączek.

Podczas gry w Garbarzu, Strzelcu, Bączek niejednokrotnie rywalizował z Babią Górą. - Pamiętam, że w Babiej Górze grali tacy zawodnicy jak Grzesiek Sitarz, Jasiu Kuczek, Jacek Wajdzik, Andrzej Dudek. Kiedy grałem w Garbarzu, to w drużynie tej trenowali Tomek Ścieszka, Łukasz Mika, Jacek Kudzia. Zawodników młodszych, którzy teraz grają w Babiej Górze, kojarzę z meczów przeciwko juniorom Strzelca. Nie ma jednak co mówić o kadrze na chwilę obecną, bo kogo będę miał do dyspozycji, okaże się podczas okresu przygotowawczego - dodaje.

Jak ma grać Babia Góra pod wodzą Sławomira Bączka? - Wychodzę z założenia, że lepiej wygrać mecz 5:3 niż 1:0. Nie oznacza to, że wyników 1:0 nie będzie (śmiech). Nawet jeżeli w meczu jest bezbramkowy wynik, lecz sytuacji do zdobycia gola jest dwadzieścia, to kibic wyjdzie ze spotkania zadowolony. Nie lubię grać defensywnie, ale wszystko musi być zbilansowane - mówi Sławomir Bączek.

- Zaczynamy zajęcia w poniedziałek 13. lipca o godzinie 19. Chciałby, żeby przez pierwsze dwa tygodnie zespół trenował nawet cztery razy w tygodniu, bo pewne rzeczy na rundę jesienną trzeba wybiegać. Może jednak się tak zdarzyć, że zawodnicy powiedzą - trener nie ma szans (śmiech). Jak rozpoczniemy przygotowania, poznamy się, będę mądrzejszy - przyznaje nowy szkoleniowiec MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, Sławomir Bączek.

Komentarze   

 
Damian Cebulski
0 #2 Damian Cebulski 2017-09-12 03:59
Hej, czemu czy tylko mi tak długo ładuje się strona ?
Cytować
 
 
Jacek Cieśla
0 #1 Jacek Cieśla 2017-06-06 12:19
Przydało by się zwiększyć szybkość ładowania strony bo
czekałem 5 minut na załadowanie...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu babiagora.info nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania zawodników, działaczy, mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Następna kolejka

HomeSeniorzySławomir Bączek nowym trenerem seniorów Babiej Góry Top of Page