Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka

Wspierają nas

poniedziałek, 09 maj 2016 21:24

Narciarze Babiej Góry podsumowali za sezon 2015/2016

Sezon  przygotowawczy zaczęliśmy  w wakacje 2015 obozem dochodzeniowym  . Zajęcia odbywały się na rolkach i rowerach . Zadaniem  tego zgrupowania było nauczenie zawodników odpowiednich ćwiczeń  , które mieli kontynuować przez okres wakacji.

 

We wrześniu rozpoczęliśmy przygotowania na  hali sportowej w suskim LO. Równocześnie przygotowywany był obóz narciarski na lodowcu w Austrii . W listopadzie pojechaliśmy na trening przygotowawczy na nartach na lodowiec  Molltaler .W obozie tym wzięło  udział 16 zawodników od najmłodszych po grupę juniorów .Trenowaliśmy technikę slalomu i giganta – czyli te konkurencje w których później odbywały się zawody .Wiele uwagi poświęciliśmy na trening techniki indywidualnej .Pogoda była bardzo dobra, więc mogliśmy zrealizować założone plany  treningowe .

Po obozie kontynuowaliśmy treningi w hali sportowej . Pierwsze  mrozy sprawiły że można było naśnieżać  stoki, stąd już na początku grudnia rozpoczęliśmy zajęcia na śniegu w Bukowinie Tatrzańskiej. W grudniu zaczęliśmy też regularne treningi na tyczkach dla grupy zaawansowanej oraz zajęcia z nauką i doskonaleniem techniki dla grup początkujących . Zajęcia na nartach prowadzone były początkowa w 4 grupach  z uwagi na stopień zaawansowania .

W styczniu rozpoczęliśmy starty w zawodach W ramach Małopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży Małopolskiego Okręgowego związku Narciarskiego oraz innych zawodach . Zawody te odbywały się w konkurencjach slalom gigant i slalom. Należy podkreślić że był to bardzo trudny sezon z kapryśną pogodą  i wysokimi temperaturami jak na zimę . Niektóre zawody trzeba było przenieść na inny termin, gdyż nie można ich było przeprowadzić  w terminach zaplanowanych . 

Nasi zawodnicy wystartowali w tych zawodach ponad 200 razy . W Małopolskiej Lidze Narciarskiej MOZN reprezentowało klub MKS Babia Góra 20 zawodników – w innych zawodach  startowało ich ponad 40  .

Do największych sukcesów w tym sezonie należy zaliczyć :

w lidze MOZN:

Zdobycie 3 medali w poszczególnych edycjach – 2 Natalii Krasnodębskiej i  1 Marii Kubasiak – 

- Brązowy medal w klasyfikacji generalnej slalomu  Natalii Krasnodębskiej 

- 5 miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu  Krzyśka Krasnodębskiego

- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej ligi Julii Stanaszek

- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu Marii Stanaszek

- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Natalii Krasnodębskiej

- 5 miejsce  w kombinacji  slalomowej Natalii Krasnodębskiej

- 7 miejsce w kombinacji slalomowej Marii Stanaszek

- 3 miejsce w slalomie gigancie w Suchym Marii Kubasiak

-10 miejsce w klasyfikacji generalnej slalomu Marii Kubasiak

- 5 miejsce w slalomie   w Suchym Macieja Kubasiaka

Klubowo w klasyfikacji generalnej  zajęliśmy w lidze MOZN 12 miejsce  (na 49 sklasyfikowanych klubów), w klasyfikacji slalomowej zajęliśmy miejsce 7 (na 32 sklasyfikowane kluby).

W Ogólnopolskich Zawodach UKS PZN  Julia Stanaszek zajęła 3 miejsce , Małgorzata Tatara była 8 ,Maciek Kubasiak  -9 , Weronika Stanaszek - 12

Zawodnicy naszej sekcji brali także udział  w Otwartych Mistrzostwach Skawiny  i

zdobyliśmy ;  4 złote medale – Julia Stanaszek, Marta Mołek, Maciej Kubasiak , Maria Kubasiak

1 srebrny Marysi Długosz, 2 brązowe- Kacper Kubas, Marta Dyduch.

Z kolei w mistrzostwach powiatu nasi reprezentanci zdobyli  7 złotych medali 6 srebrnych  i 3 brązowe .

Bardzo dobrze zaprezentowali się też nasi najmłodsi w ogólnopolski zawodach dzieci ,,Memoriał Kornela Makuszyńskiego” . Nasza  reprezentacja  wystąpiła w składzie Julia Stanaszek( 4 miejsce), Marta Dyduch (4 miejsce), Michał Dyduch( 4 miejsce) , Franciszek Jurowaty(5 miejsce), Szymon Miklaszewski ( 9 miejsce), Paweł Miklaszewski ( 3 miejsce), Jan Aksamit (5 miejsce), Patryk Zyzański  ( 4 miejsce).  Nasi podopieczni brali także  udział w wielu innych zawodach  .

Obecnie trwają jeszcze zajęcia na nartach, ale powoli przechodzimy w okres roztrenowania .

W okresie wiosennym prowadzone będą zajęcia na basenie  a w późniejszym terminie zajęcia na rolkach i rowerach górskich. Będą też organizowane wyjścia w góry i zajęcia w terenie .

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom które przyczyniły się do tego, aby sekcja narciarska MKS Babia Góra mogła funkcjonować , a więc : Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka panu Stanisławowi  Lichosytowi , Starostwu Powiatowemu w Suchej Beskidzkiej , Zarządowi klubu MKS BABIA GÓRA , Dyrekcji suskiego  LO, a w szczególności panu Janowi Zadorze oraz przede wszystkim rodzicom naszych zawodników, bez których organizacja treningów i wyjazdów na zawody była by niemożliwa. Dziękujemy naszym zawodnikom za wytrwałość tym bardziej, że czasem aura nie nastrajała do treningów i zawodów.

Bardzo dziękuję naszym sponsorom:  Firmie Zawojski -  panu Michałowi  Jurowatemu  za świetne ceny sprzętu sportowego i pomoc finansową  w zakupie tyczek do treningu  oraz Wyciągom Baca, Wojtek i Mosorny  Groń na których odbywały się nasze treningi. Dziękuję także rodzicom naszych zawodników.

Sekcja Narciarska Babia Góra organizuje zajęcia ogólnorozwojowe , prowadzi naukę jazdy na nartach , organizuje treningi narciarskie, współorganizuje zawody Małopolskiej Ligi Narciarskiej, obozy treningowe w Alpach , zajęcia na basenie, na rowerach górskich, wycieczki górskie i inne atrakcje dla swoich zawodników .

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zajęciach wszystkich którzy lubią ruch na świeżym powietrzu  i chcą podnieść umiejętności jazdy na nartach 

 

 

                                                                                                                           Kierownik 

                                                                                              SEKCJI NARCIARSKIEJ MKS BABIA GÓRA

                                                                                                               ANDRZEJ STANASZEK

 

Komentarze   

 
website traffic tool
0 #3 website traffic tool 2017-07-20 12:40
How to increase traffic to your blog [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=86COMT8JE_c[/youtube]
this software is incredible
Cytować
 
 
Kasjana
0 #2 Kasjana 2017-07-02 08:29
3 miesiace ostrych cwiczen, jak wam sie podoba moja figura?


: https://imagetwist.info/3kpzfezh0b15/155220342898_-_babes_in_leggings_workout_httpsgooglpva8qe.jpg
Cytować
 
 
Melba
0 #1 Melba 2017-04-14 11:23
Thank you for the attempt, keep up the good work Great work.


Take a look at my web blog: monster legends hack ios - Melba: http://www.darkhacks24.com/monster-legends-hack/,
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu babiagora.info nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania zawodników, działaczy, mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

HomeNarciarzeNarciarze Babiej Góry podsumowali za sezon 2015/2016 Top of Page