Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 18 listopad 2015 18:04

Było zgrupowanie w Austrii, teraz oczekiwanie na śnieg w Polsce

Jedyny klub z naszego powiatu z sekcją narciarstwa alpejskiego, czyli MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, ma za sobą zgrupowanie na lodowcu Molltaler Gletcher. W dniach 7-12.11.2015 siedemnastu zawodników ze wszystkich grup wiekowych (od dzieci po juniorów) Babiej Góry przygotowywało się do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu narciarskiego 2016.

 

- Zajęcia na śniegu rozpoczęliśmy tzw rozjazdem , potem doskonaliliśmy już technikę giganta i slalomu. Trenowaliśmy w bardzo dobrych warunkach przy przepięknej pogodzie i dobrze przygotowanych trasach .W ośrodku tym są doskonałe warunki do treningu i można tu spotkać gwiazdy narciarskiego Pucharu Świata co dodatkowo podnosi rangę tego miejsca - wylicza kierownik sekcji narciarskiej Babiej Góry, Andrzej Stanaszek.

Duży wkład w zorganizowanie wyjazdy mają także rodzice zawodników. - Bardzo serdecznie im za to dziękuję - dodaje Stanaszek.

Teraz narciarzom Babiej Góry nie pozostaje już nic innego, jak czekać na pierwsze opady śniegu w Polsce. - Do tego czasu przygotowujemy się motorycznie w hali sportowej. Przed nami kolejny sezon narciarski, w ramach którego zawodnicy wystartują w: Młodzieżowym Pucharze Polski, Małopolskiej Lidze Narciarskiej oraz w zawodach szkolnego związku sportowego i akademickich. Mam nadzieję, że sezon będzie dla nas udany i tego życzę wszystkim zawodników - podsumował Andrzej Stanaszek.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2015 08:33

Galeria